Koupání na Lipně

Na březích Lipna se rozprostírá několik pláží.

Lipno je největším uměle vytvořeným jezerem v České republice. Rozprostírá se na ploše 4 870 ha a je dlouhé bezmála 50 km.

V oblasti Lipna byly postupně vybudovány dva přehradní stupně. Lipno I je hlavní přehradou, níže po proudu byla nad Vyšším Brodem postavena přehrada Lipno II jako vyrovnávací nádrž pro vodu vypouštěnou z horní přehrady.

Přehrada je vyhledávaným místem pro letní rekreaci a vodní sporty. Na březích se rozprostírá několik pláží, které svým návštěvníkům nabízejí veškerý komfort včetně půjčoven šlapadel a lodí i víceúčelových hřišť pro hru například beach volejbal. Pláže jsou zde jak písčitě, tak travnaté s mělkým přístupem do vody, Lipno se tak stává i ideálním místem pro rodiny s dětmi. Pro ty z vás, kteří vyžadují při pobytu u vody více soukromí, je zde nespočet zákoutí a zátok, které mají výborný přístup do vody, ale ne charakter veřejných pláží.

Severní a jižní břehy přehrady spojují v městečku Frymburk, Dolní Vltavice a Horní Planá převozy, které jsou schopné převézt i několik aut současně, tím se návštěvníkům Lipna nabízí možnost navštívit a prohlédnout si nedotčenou krajinu jižního břehu.

K nejnavštěvovanějších plážím Lipna patří pláž v Lipně nad Vltavou, Horní Plané či ve Frymburku.

Nyní je ten správný čas zajistit si ubytování! Zadat poptávku